• Fimak Asansör San. Tic. A.Ş.
  • 0850 265 34 58 - 0212 641 01 01
  • info@asansorservisi.com.tr

Asansör Revizyonu

Asansörler, insanlık tarihinde önemli bir icat olmakla birlikte kentleşme ile  artan bina sayısı ve yüksekliği ile birlikte gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Günümüzde etkin bir şekilde kullandığımız asansörleri ilerleyen teknoloji ve sistemlerdeki yenilikler ile birlikte gelecekte de kullanmaya devam edeceğiz.

Tarih boyunca asansörlerin güvenli kullanılabilmesi için gerekli çalışmalar yapılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan ve  hâlihazırda uygulanmakta olan Asansör Yönetmeliği ile birlikte ülkemizde asansörlerin ve asansörlere ait aksamların can ve mal güvenliği açısından karşılaması gereken temel güvenlik ve sağlık gerekleri ve denetim koşulları belirlenmiştir. Bu yönetmelik Avrupa Birliği mevzuatına uygun çerçevede hazırlanmıştır.

Asansör revizyonu çalışması, asansörlerin zamanla kullanımına bağlı olarak oluşan yıpranmanın kontrolü, oluşan aksaklıkların giderilmesi çalışmalarıdır. Asansörlerin düzenli ve doğru bir şekilde bakımlarının gerçekleşmesi, onarımlarının yapılması hayati derecede önemli ve yasal bir zorunluluktur. Asansör revizyonu sayesinde asansörlerin arıza oranı düşürülmekte ve kaza oluşma ihtimali minimuma indirgenmektedir. Yönetmelikte belirtildiği üzere asansör revizyonunda bakım ve onarımı üstlenen kişilerin mesleki yeterlilik belgelerine sahip olmaları çok önemlidir.

İstanbul  asansör revizyonu olarak  , tüm asansörlerinizin bakım, onarım, montaj ve demontaj işlerini yönetmeliği esas alarak kaliteli ve güvenli bir şekilde yerine getiririz. Güncel yürürlükteki yasalara, yönetmelik ve standartlara uygunluğunu sağlar, minimum maliyetli çözümler sunarız.Zaman içinde ortaya çıkan yıpranma ve aşınmaları onarır ve uzun vadeli performansa olanak sağlarız. Asansör butonları, asansör kartları, kabin ve motorlar özel tasarım ürünlerimizdir. İstanbul asansör revizyonu  olarak hayatımızı kolaylaştıran araçlar olan asansörlerin olumsuz sonuçlar yaratmaması için gereken önlemler doğrultusunda haftalık, aylık ve yıllık rutin kontrollerini,düzenli olarak bakım ve onarımlarını yapar ve böylelikle apartmanlarda,sitelerde ve iş merkezlerindeki asansörlerinizin elektrik ve elektronik aksamlarının sağlıklı çalışmasını sağlarız. Sizler de kendi ve sevdiklerinizin güvenliği için standartlara uygun olarak gerçekleştirdiğimiz asansör bakım ve onarım hizmetlerimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz. İstanbul asansör revizyonu ,sektördeki tecrübe ve kalite anlayışı, yetkin ve gerekli belgelere sahip alanında uzman kadrosu ile birlikte 7 gün 24 saat hizmetinizdedir. Hak ettiğiniz profesyonel hizmetler için bizi arayınız.